Достапни линкови

САД бараат ослободување на белоруски активист


Алес Билатски
Соединетите држави повикаа на итно и безусловно ослободување на Алес Билатски, познат белоруски активист за човекови права кој е упасен за даночно затајување. Според оценката на Стејт департментот, неговото апсење било уште едно во серијата на кршење на човековите права од страна на владата на претседателот Александар Лукашшенко.
XS
SM
MD
LG