Достапни линкови

Средба на министерот Беџети со вд амбасадорот на САД


Основен суд Скопје
Министерот за правда Блерим Беџети, денеска имал средба со вршителот на должност aмбасадор на САД во Македонија Брајан Агелер и други високи претставници од американската Амбасада во земјата.
Како што соопшти Министерството, на средбата амбасадорот Агелер ја истакнал подготвеноста на САД за пружање помош и совети во областа на владеењето на правото. Министерот Беџети се забалагодарил на севкупната поддршка која САД и ја даваат на Македонија и нагласил дека еден од главнатите приоритети на Министерството за правда ќе биде имплементацијата на законите што ќе бидат носени.
XS
SM
MD
LG