Достапни линкови

Новинарка од Белорусија, побара политички азил во Литванија


полицијата се справува со демонстрант во Минск
Наталија Радзина од Белорусија, познат опозициски активист и новинар која побегна од земјата пред четири месеци за да избегне судење, се наоѓа во Литванија, каде побарала политички азил. Новинарката се соочува со обвинени за учество на протестите кои уследија по спорниот реизбор на претседателот Александар Лукашенко, во декември минатата година.
XS
SM
MD
LG