Достапни линкови

Лавров-Саакашвили е лошо воспитан


Министерот за надворешни работи на Русија Сергеј Лавров
Министерот за надворешни работи на Русија Сергеј Лавров денеска го критикуваше грузискиот претседател Михаил Саакашвили, за кого рече дека е „патологија“ и „аномалија“ на грузискиот народ.
Очигледно е дека претседателот Саакашвили е патологија и аномалија на грузискиот народ , и е лошо воспитан, рече Лавров на одбележувањето на тригодишнината од руско–грузиската војна.
Рускиот претседател Дмитри Медведев по тој повод ја посети армиската единица која пред три години учествувала во конфликтот. Медведев им одаде почит на војниците за тоа што го сопреле „агресорот“ во 2008-та.
XS
SM
MD
LG