Достапни линкови

За насилствата во Лондон уапсени 160 луѓе


искршен излог н апродавница во Лондон
Полицијата во Лондон уапсила 160 луѓе после насилствата и грабежите за време на викендот во сиромашните квартови во северен Лондон. Група млади луѓе ограбувале продавници, напаѓале полицајци и палеле возила во нередите во кои се повредени 35 полицајци. Насислствата избија во саботата вечерта во северното предградие Тотенхем , откако полицијаците застрелала еден 29 годишник. Во ноќта меѓу неделата и понеделникoт нередите се проширија и во други делови од Лондон.
XS
SM
MD
LG