Достапни линкови

"Тешко слетување" на хеликоптер на НАТО во Авганистан


НАТО соопшти дека денеска еден нивни хеликоптер во Авганистан паднал при слетувањето, но нема информации за евентуални повредени. Инаку, Алијансата сеуште ги истражува причините за уривањето на хеликоптерот во саботата, кога загинаа 38 лица, од кои 30 американски војници. Талибанците тврдат дека тие го собориле хеликоптерот.
XS
SM
MD
LG