Достапни линкови

Втора ноќ по ред насилства во Лондон


Британската полиција го осуди бранот насилства во Лондон, каде што во некои квартови втора ноќ по ред имаше грабежи и инциденти. Биле напаѓани полицајци, уништени полициски возила, палени и ограбувани продавници. Ова се едни од најголемите нереди во Лондон, кои избувнаа по едно неразјаснето убиство во кое била инволвирана и полицијата.
XS
SM
MD
LG