Достапни линкови

Клинтон бара од Турција да влијае врз Сирија


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон побара од турскиот шеф на дипломатијата Ахмет Давутоглу да влијае врз Сирија да ја повлече војската во касарните. Клинтон разговарала по телефон со Давутоглу, кој во вторник ќе ја посети Сирија.
XS
SM
MD
LG