Достапни линкови

Осум мртви по семејна расправија во Охајо


Семејна расправија во Охајо завршила со смрт на осум луѓе, а двајца се повредени, јавуваат американските медиуми. Локалните медиуми соопштуваат дека напаѓачот убил седум луѓе, меѓу кои и едно 11 годишно девојче, по што полицијата го застрелала. Полицијата вели дека мотивот за убиството се уште не е разјаснет, но медиумите јавија дека причина за престрелката е семејно недоразбирање.
XS
SM
MD
LG