Достапни линкови

Лондон- Полицијата уапсила 42-ца луѓе за нередите во Тотенхем


Лондонската полиција привела 42-ца луѓе замешани во немирите кои ноќеска ибувнаа во Тотенхем. Во немирите кои избувнаа откако полицајци застрелале едно момче во тој регион, повредени се 26 полицајци, две полициски возила биле запалени, а исто така бил запален и еден двокатен автобус. Полицијата ги ангажирала специјалните сили за да се справат со околу 500-тината демонстранти кои излегле на улиците во Тотенхем.
XS
SM
MD
LG