Достапни линкови

Косово- Состојбата мирна, барикадите остануваат


барикади на северот од Косово
Состојбата на северот од Косово е мирна, но напната. И покрај договорот меѓу Приштина и Белград со посредство на КФОР, локалното српско население останува на блокади на патиштата кои водат кон граничните премини Брњак и Јариње.
Локалните Срби во вторник ќе одржат состанок на кој ќе се реши како понатаму ќе постапуваат, односно дали ќе ги остранат барикадите.
XS
SM
MD
LG