Достапни линкови

Состанокот на општините од северно Косово, презакажан за вторник


барикади во селото РУдаре
Преставниците на четирите општини од северот на Косово, во вторник ќе одржат состанок за политичко-безбедностаната ситуација во тој регион. Претходно беше планирано седницата да се одржи денеска. На седницата ќе се разговара за договорот меѓу Србија и КФОР, и како понатаму ќе постапуваат луѓето кои се уште ги блокираат патиштата кои водат до граничните премини Брњак и Јариње.
XS
SM
MD
LG