Достапни линкови

Ирак- тројца загинати при обид за бегство од затвор


Најмaлку тројца луѓе загинале при обид за бегство од еден ирачки затвор, соопштуваат ирачките власти. Тие велат дека уште пет луѓе се поврдени во инцидентот во затвор во градот Хила, во пресметките меѓу стражарите и затворениците.
XS
SM
MD
LG