Достапни линкови

Хашим Тачи назначи нов директор на косовската полиција


косовската специјална полиција
Косовскиот премиер Хашим Тачи го именува Шпенд Маџуни за вршител на должност генерален директор на косовската полиција на местото на досегашниот директор Решат Малиќи.
Се претпоставува дека смената на функциите е поврзана со последните настани во северниот дел на Косово, поконкретно со обидот за распоредување на специјални единици на полицијата на административните премини Јариње и Брњак.
XS
SM
MD
LG