Достапни линкови

Турција: грчкиот ров кај границата половично решение


Турција денеска оцени дека грчкото копање ров во близина на турската граница е половично решение кое може да ги продлабочи грчките финансиски проблеми. Грција копа ров од околу 120 километри кај границата со Турција за да спречи поплави, но и да ја запре илегалната имиграција. Атина, исто така, најави дека планира да подигне ограда од 12 ипол километри во таа област каде што од Турција влегуваат имигранти во Грција.
XS
SM
MD
LG