Достапни линкови

Убиени 3-ца полицајци во Ингушетија


Тројца полицајци биле убиени во престрелка со милитанти во рускиот јужен регион Ингушетија, соопштија руските власти. Во тој дел од Русија, односно северен Кавказ, речиси секојдневни се инцидентите со исламистичките бунтовници.
XS
SM
MD
LG