Достапни линкови

Двојки за влез во лигата на шампиони во фудбал


Денеска во Нион, Швајцарија се извлечени двојките за последното квалификациско коло од лигата на шампионите во фудбал. Баерн Минхен ќе игра против Цирих, Арсенал против Удинезе, а Лион против Рубин Казан. Останатите двојки се: Висла – Апоел, Макаби – Генк, Динамо Загреб – Малме, Копенхаген – Викторија Плзењ, Бате Борисов – Штурм, Одензе – Виљареал и Твенте Бенфика.
Првите натпревари се играат на 16-ти и 17-ти август, а реваншите на 23-ти и 24-ти август.
XS
SM
MD
LG