Достапни линкови

На северот на Косово и натаму барикади


Србите на северот на Косово и синоќа ги продолжиле блокадите на патните правци кон премините Јариње и Брњак, бидајќи не бил постигнат договор за надминување на кризата. Командантот на КФОР Ерхард Билер и шефот на преговарачкиот тим на Србија Борислав Стeфановиќ во вчерашниот разговор не ги усогласиле ставовите за решавање на кризата по одлуката на Приштина на граничните премини да постави косовски цариници и полицајци.
XS
SM
MD
LG