Достапни линкови

НАТО го бомбардира Триполи


Либијската државна телевизија јави дека авиони на НАТО денеска извршиле напади врз главниот град Триполи. Притоа се наведува дека биле погодени и цивилни цели. Во меѓувреме, заменик шефот на дипломатијата Калем Каим соопшти дека бунтовничките сили извршиле саботажа на нафтоводот југоисточно од Триполи.
XS
SM
MD
LG