Достапни линкови

По американските и европските, пад на акциите и на азиските берзи


Азиските берзи денеска забележаа пад, откако вчера Вол стрит го имаше најлошиот ден во изминативе две години. Станува збор за пад од два до 4 насто. Пазарите во светот се на работ на пропаѓање поради фискалните проблеми во Италија и Шпанија и поради неспособноста на еврозоната да ги издржи должничките кризи и во тие земји. Вчера претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо предупреди дека должничката криза може да се прошири и надвор од границите на еврозната.
XS
SM
MD
LG