Достапни линкови

Времето денеска- променливо со пороен дожд и грмежи


Времето ќе биде променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи. Утринската температура се движи од 13 до 22, а дневната ќе биде од 23 до 30 степени.
Во Скопје ќе биде променливо облачно со локален дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура се спушти до 18, а дневната ќе достигне до 29 степени.
XS
SM
MD
LG