Достапни линкови

Кантримен- БиХ во изминатите пет години не се приближи до ЕУ


Томас Кантримен.
Босна и Херцеговина денес не е поблизу до ЕУ отколку пред четири или пет години, изјави заменикот помошник државен секретар на САД, Томас Кантримен.
Тој додаде дека искрено му е жал поради тој факт особено во споредба со останатите држави во регионот.
Тоа не значи дека воопшто нема напредок. Економски и општествено БиХ е на развоен пат, но подобрување не е видливо на политички план, и тоа е предизвикано од недостиг од политичка подготвеност, изјави Кантримен.
XS
SM
MD
LG