Достапни линкови

Бреивик нема никогаш да признае дали имал соучесник


Осомничениот Андрес Беринг Бреивик
Норвешките обвинетили денеска изразија сомнеж дека осомничениот за нападите во кој загинаа 77 луѓе,никогаш нема да признае дали во нападите имал и соучесник.
Осомничениот Андрес Беринг Бреивик призна дека ги извршил нападите. Обвинителот Кристијан Хатло вели дека тие се сомневаат дека тој делувал самостојно, но дека не можат да донесат заклучоци .
Тој крие некакви информации и тоа нас не загрижува, рекол обвинителот. Осомничениот рекол дека детално ги планирал нападите , но не предвидел една работата-дека ќе биде задржан во изолација во притвор после апсењето. За тоа не размислував, а требаше, им рекол Бреивик на обвинителите.
XS
SM
MD
LG