Достапни линкови

Храната од Србија пристигна на северот од Косово


Камиони со 75 тони храна од стоковите резерви на Србија, пристигнаа на северот на Косово, преку граничниот премин Јариње. Помошта се состои од шеќер, масло за јадење, брашно и млеко. Владата на Србија во понеделникот одлучи да испрати помош за населението кое живее на северот од Косово.
XS
SM
MD
LG