Достапни линкови

Убиен НАТО војник во Авганистан


НАТО силите во Авганистан денеска соопштија дека лице облечено во полициска униформа денеска убило еден војник на НАТО во источниот дел на земјата. Нема информација за националноста на убиениот војник. Во друг инцидент, во провинцијата Кундуз, при експлозија на автомобил бомба, загинал еден висок авганистански офицер.
XS
SM
MD
LG