Достапни линкови

И натаму барикади на северот на Косово


Србите на северот на Косово и во текот на изминатата ноќ биле на барикадите на патните правци кон граничните премини Брњак и Јариње. Договорот за пропушатење на возила на КФОР кои доставуваат храна, вода и гориво за базите на северот на Косово се почитувал. За денеска се најавени нови состаноци на претставници од Белград со косовските срби од неколку општини на Косово.
XS
SM
MD
LG