Достапни линкови

Состанок на Европската Централна БанкаВо Франкфурт денеска се одржува состанок на Европската Централна Банка, на кој се очекува да доминира должничката криза во евро-зоната. Се поголеми се шпекулациите дека по Грција, Ирска и Португалија, можеби финансиска помош ќе им треба и на Италија и на Шпанија. Претседателот на Европската Комисија Жозе Мануел Баросо оцени дека има причини за длабока загриженост.
XS
SM
MD
LG