Достапни линкови

Медведев му го честита роденденот на Обама


Рускиот претседател Дмитриј Медведев му телефонирал на Барак Обама за да му го честита 50-тиот роденден. Прес службата на Кремљ соопшти дека Медведев и Обама притоа разговарале и за настојувањето на Русија да стане членка на Светската трговска организација до крајот на годинава.
XS
SM
MD
LG