Достапни линкови

Разбиена мрежа со детска порнографија


Властите во Соединетите Држави соопштија дека обвиниле 72 лица, кои биле дел од глобална интернет мрежа за детска порнографија. На таа интернет мрежа имало илјадници фотографии и видеа со сексуално малтретирани деца. Во апсењата и истрагата биле вклучени и полициите на уште 13 други држави.
XS
SM
MD
LG