Достапни линкови

Девет жртви во бомбашки напади во Рамади


Архивска фотографија: Рамади.
Девет луѓе загинаа, а повеќе од десет се повредени во експлозија на две бомби поставени покрај еден пат во градот Рамади во западен Ирак, соопштуваат тамошните власти. Првата бомба експлодирала во центарот на Рамади, а втората, поставена во непосредна близина, експлодирала откако дошла полицијата и се собрале граѓани да видат што се случува.
XS
SM
MD
LG