Достапни линкови

Временска прогноза - Сонце и пороен дожд


Времето денеска ќе биде сончево, а попладне ќе има нестабилна облачност и краткотраен пороен дожд и грмежи.
Утринската температура се движи од 10 до 20, а дневната ќе се движи од 28 до 35 степени.
Во Скопје, слично време со температура до 33 степени.
XS
SM
MD
LG