Достапни линкови

Косово-пристигна првото засилување на КФОР


силите на КФОР стационирани на северот од Косово
Во Косово пристигнаа првиот контингент од дополнителните сили на КФОР, кои треба да им бидат од помош на припадниците кои се стационирани во земјата. Дополнителните сили се составени од војници од Германија и Австрија. На барање на командантот на КФОР Ерхард Билер, НАТО одлучи да испрати 700 припадници на резервните воени сили.
XS
SM
MD
LG