Достапни линкови

Еулекс не се повлекува од северот на Косово


Полицајци на Еулекс
Еулекс не се повлекува од северот на Косово и понатаму ќе остана таму, соопшти денеска портпаролот на Еулекс Николас Хотон. Од Еулекс соопштуваат дека состојбата на северот од земјата и понатаму е мирна, но тензична.
Полицајците на Еулекс и понатаму се присутни во Косовска Митровица, во судот, на премините, учествуваат во патролите, наведува портпаролот.
XS
SM
MD
LG