Достапни линкови

Нигерија- 14 луѓе загинале за време на грабеж на автобус


Најмалку 14 луѓе загинале за време на грабеж во еден автобус во Нигерија, соопшти тамошната полиција. Ограбувачите го запреле автобусот кој требало да стигне до главниот град Абуџа, откако ги ограбиле ги натерале патниците да излезат и да легнат на патот, по што ги прегазил друг автобус. Портпаролот на полицијата соопштува дека 10 патници се водат за исчезнати.
XS
SM
MD
LG