Достапни линкови

Дополнителните сили на КФОР од утре на Косово


силите на КФОР во Косово
Дополнителните сили на КФОР би требало да пристигнат уште утре во Косово, изјави денеска портпаролот на КФОР, Дитер Вихтер. Наредбата за испраќање дополнителни сили во Косово, ја издаде командата на НАТО,на барање на командантот на КФОР, Ерхард Билер.
Во Косово ќе пристигнат 700 дополнителни војници , од кои 550 германски и 150 австриски војници.
XS
SM
MD
LG