Достапни линкови

Гросман: Пакистан да ги подржи мировните напори меѓу Авганистан и Талибанците


Специјалниот пратеник на соединетите американски држави Марк Гросман ги повика властите во Пакистан да ги подржат напорите за помирување меѓу талибанските милитанти и властите во соседен Авганистан. Гросман, кој е специјален претставник на САД во Авганистан и Пакистан, ја даде изјавата во Исламбад, каде одржа трилатерални разговори со авганистанскиот министер за надворешни работи и заменик -министерот за надворешни работи на Пакистан.
XS
SM
MD
LG