Достапни линкови

САД во последен момент избегнаа банкрот


останува Барак Обама да го потпише законот
Американскиот сенат во последен момент го изгласа зголемувањето на плафонот за задолжување со што САД го избегнаа можниот банкрот.
Законот ќе му биде пратен на претседателот Барак Обама да го потпише.
Претходоно Претставничкиот дом на американскиот Конгрес го одобри законот со кој се дозволува зголемување на долгот на американската влада. Според договорот, границата на американкиот долг се покачува за 2,4 билијарди долари.
XS
SM
MD
LG