Достапни линкови

Напаѓачот на Мурдок доби шест недели затвор


Руперт Мурдок за време на испрашувањето
Казна од шест недели во затвор, доби човекот кој го нападна медиумскиот магнат Руперт Мурдок за време на испрашувањето во британскиот Парламент. Мурдок минатиот месец беше испрашуван во врска со скандалот со телефонското прислушкување, по што еден од неговите весници престана да се печати. Човекот е осуден, откако призна дека го нападнал Мурдок ,односно го посипа со течност. Напаѓачот на Мурдок има 26 години, и по професија е комедијант .
XS
SM
MD
LG