Достапни линкови

КФОР бара да бидат испратени дополнителни сили на Косово


силите на КФОР
Силите на НАТО на Косово денеска изјавија дека побарале во државата да бидат испратени дополнителни трупи по ескалацијата на насилствата минатата недела.
Портпаролот на КФОР, Дитер Вихтер истакна дека побарале дополнителни сили од странство. Без да го прецизира нивниот број, тој рече дека станува збор за еден батаљон.
XS
SM
MD
LG