Достапни линкови

Експлозија во црква во Киркук


Ирачката полиција соопшти дека во напад со автомобил бомба врз една христијанска црква во Киркук, северен Ирак, биле повредени 14 лица. Покрај црквата, од експлозијата биле оштетени и неколку објекти во околината.
XS
SM
MD
LG