Достапни линкови

Напад на бомбаши самоубијци во КундузТројца бомбаши самоубијци нападнале еден мотел, посетуван од странци во северната авганистанска провинција Кундуз, при што загинале 4-ца авганистанци, а 10 лица биле ранети. Претставник на полицијата во Кундуз изјави дека најнапред експлодирал автомобил бомба пред влезот на мотелот, а потоа двајца напаѓачи детонирале експлозив во објектот. Одговорноста за нападот ја превзедоа талибанците.
XS
SM
MD
LG