Достапни линкови

Нови насилства во Сирија, 24 загинати


24 лица биле убиени во судирот меѓу безбедносните сили и анти-владините демонстранти во Сирија, соопштуваат активисти за човекови права. Најмногу жртви имало во централниот град Хама, кој е во фокусот на воените операции од неделата.
XS
SM
MD
LG