Достапни линкови

Тројца турски војници загинаа во напад од милитанти на ПКК


Премиерот Ердоган со турски војници
Тројца турски војници загинале а уште тројца се ранети кога милитанти го нападнале конвојот од воени возила во округот Ван, во југоисточна Турција. Се претпоставува дека нападот го извршиле припадници на Курдската работничка партија (ПКК).
Во реонот е преземена голема операција за апсење на напаѓачите.
XS
SM
MD
LG