Достапни линкови

Путин -САД се „паразит“ на светската економија


Рускиот премиер Владимир Путин денеска ги обвини САД дека дејствува како „паразит“ на светската економија со тоа што акумулираат долгови кои се закануваат да се одразат на глобалниот финансиски систем.
Путин, изјави дека доларот треба да се замени со друга валута.
XS
SM
MD
LG