Достапни линкови

Командантот на КФОР нема да се сретне со српските преставници


Командантот на КФОР Ерхард Билер
Командантот на КФОР Ерхард Билер несака да се состане со претставниците на Владата на Србија, Борислав Стефановиќ и Горан Богдановиќ бидејќи тие илегално ја преминале границата, соопшти денеска портпаротлот на КФОР.
Министерот за внатрешни работи на Косово, Бајрам Реџепи изјави дека влезот на српските преставници е нелегален бидејќи тие не влегле преку легални премини и за влез не побарале дозвола од косовските институции. Стефановиќ и Богдановиќ соопштија дека вчера влегле на територијата на Косово преку алтернативни премини,бидејќи КФОР не ги пуштиле на преминот Јариње.
XS
SM
MD
LG