Достапни линкови

Мајк Мулен во посета на Ирак


Мајк Мулен
Шефот на американскиот Генерал штаб Мајк Мулен пристигна денеска во Ирак. Мулен во Ирак, доаѓа по посетата на Авганистан. Околу 47 илајди американски војници во моментов се стационирани во Ирак,тие треба да се повлечат до крајот на годината .
XS
SM
MD
LG