Достапни линкови

Новиот министер за надворешни, ги престави приоритетите


Евроатлантските интеграции, бизнис и туристичка промоција на Македонија и унапредување во функционирањето на дипломатската служба се трите клучни приоритети на новиот министер за надворешни работи Никола Попоски, кој денеска ја прeзеде должноста од досегашниот шеф на дипломатијата Антонио Милошоски. Милошоски, пак, истакна оти е сигурен дека Попоски ќе има можност да ги унапреди дополнително сите започнати процеси кои што се од интерес за Македонија.
XS
SM
MD
LG