Достапни линкови

ММФ може да се повлече од програмите за помош на Атина


Директорот на ММФ, Кристин Лагард.
Меѓународниот монетарен фонд ќе учествува во вториот финансиски пакет за помош на Грција, изјави во интервју за весникот „Фајненшл тајмс“ директорот на Фондот, Кристин Лагард.
Лагард не прецизираше со колкава сума ММФ е подготвен да учествува во помошта, но истовремено најави дека по неколку години Фондот може да се повлече од сите програми за помош на Атина
XS
SM
MD
LG