Достапни линкови

Мјулен: Пакистан се уште закана


Шефот на американскиот Генраштаб адмирал Мајк Мјулен
Шефот на американскиот Генраштаб адмирал Мајк Мјулен изјави дека некои делови на Пакистан остануваат пречка за постигнување успех за подолгорочна стабилност во Авганистан и во Пакистан. Тој додаде дека администрацијата на претседателот Барак Обама продолжува да врши притисок врз пакистанките власти да се справат со милитантите кои се засолнуваат во некои делови на Пакистан.
XS
SM
MD
LG