Достапни линкови

Иванов на средба со новите министри


Претседателот Ѓорѓе Иванов денеска ќе одржи оддвоени средби со неколку нови министри. Тој ќе се сретне со Заменик на Претседателот на Владата задолжен за спроведување на Рамковен договор Муса Џафери, Министерот за одбрана Фатмир Бесими и Министерот за надворешни работи Никола Поповски.
XS
SM
MD
LG